W Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
czwartek, 02 listopada 2017 22:37

W Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

28 października uczniowie klasy VII wraz z opiekunami pojechali do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na komedię Aleksandra Fredry „Zemsta”.
Byliśmy bardzo podekscytowani czekając na wejście do teatru. Kiedy zajęliśmy miejsca w lożach, naszą uwagę przykuły złote ozdoby a w szczególności piękny żyrandol.
Rozpoznaliśmy kilku znanych aktorów: Podstolinę- Hannę Bieluszko, Cześnika- Macieja Jackowskiego, Klarę- Karolinę Kamińską, Rejenta- Marcina Sinko, Wacława- Daniela Malchara, Papkina -Feliksa Szajnerta. Komedia dzieje się podczas budowy muru granicznego. We współczesnym świecie można by to porównać do przecinania stołu, przy którym wszyscy siedzą. Jak wydobyć piękno wiersza w czasach, gdy tak trudno o poezję? Może trzeba zmienić optykę? Spojrzeć na nas oczami odrzuconych, niechcianych? Zaśmiać się śmiechem błazna, często sami z siebie? W końcu to komedia w realiach współczesności. Iluż takich Rejentów, Cześników i Papkinów wokół nas! Trzeba się śmiać. I w rytmie dążyć do happy endu?
„Zgoda, zgoda! A Bóg wtedy rękę poda!”
Te wspaniałe wspomnienia nie mogą zostać zapomniane, w takim teatrze nie bywa się zbyt często. Jesteśmy zaskoczeni, że w taki ciekawy sposób można przedstawić lekturę.

Natalia Kozdroń, klasa VII

zobacz więcej...

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma. Strona umieszczona na serwerze - Vipserv.org