Listy do i od Mikołaja
wtorek, 19 grudnia 2017 23:38

Listy do i od Mikołaja

Święty Mikołaj zawiózł już prezenty dla dzieci. Cieszył się, bo wszystko poszło sprawnie. Mógłby już odpoczywać i przygotowywać się do następnej zimy, lecz coś zaprzątało jego głowę. Jeżdżąc po świecie uważnie obserwował zwierzęta i ludzi i zauważył, że nie wszyscy są szczęśliwi. Chciał  pomóc, lecz był bardzo zmęczony i nie mógł nic wymyślić. Postanowił  poprosić o pomoc dzieci. Usiadł i napisał do nich listy. Rozesłał je wraz z gwiezdnym pyłem po całym świecie. Kilka z nich trafiło do dzieci z klasy III w miejscowości Gosprzydowa. Przeczytajcie, co napisał święty Mikołaj i co odpisały mu dzieci.

 

Niebo, 7 grudnia 2017r.

Drogie Dzieci !

Zima jest najtrudniejszym okresem dla wielu zwierząt. Mają kłopoty ze znalezieniem pokarmu i wody. Ubiegłej zimy wiele ptaków zginęło. Proszę Was nie pozwólcie na to tej zimy. Jak spełnicie moją prośbę.

Święty Mikołaj


Gosprzydowa, 10 grudnia 2017r.

Drogi Mikołaju !

Długo o tym myślałam, że zwierzęta umierają i nie mają domu. Więc wymyśliłam: po środku lasu stanęłaby niewielka altanka dla zwierząt na przykład dla żubrów, lisów, borsuków, łasic,saren lub danieli. Aby ptaki miały swój zakątek proponuję, żeby na altanie zawisł karmnik, wtedy nie będą umierały z głodu. Chcę też, żeby znalazły się tam różne ziarenka i inne przysmaki dla zwierząt. Myślę, że można to zrobić i że zwierzęta będą się tu czuły przyjemnie.

Natalia Pietrzyk


Drogi Święty Mikołaju!

Dziękuję Ci za Twój list i za troskę o zwierzęta. Chętnie spełnię Twoją prośbę. Obiecuję, że będę dokarmiał ptaki. Zbuduję karmnik, do którego wsypię ziarno i okruchy, a sikorkom powieszę słoninkę.

Bartosz Jarosiński


Drogi Mikołaju!

Z pomocą taty zrobię karmnik dla ptaków. Będę karmić moje małe pieski i będę opiekowała się moim małym kotkiem. Możemy zrobić też zbiórkę pieniędzy dla zwierząt w szkole i przeznaczyć je na dożywianie dzikich zwierząt.

Oliwia Nowak


Drogi Mikołaju!

W odpowiedzi na Twój list postaram się zatroszczyć o wszystkie zwierzęta i ptaki znajdujące się w potrzebie. Zapewnię im pokarm i schronienie.

Nikola Tekiela


Kochany Święty Mikołaju!

Postaram się spełnić Twoją prośbę, dlatego tej zimy razem z moim tatą zrobimy karmnik dla ptaków. Postawię go w miejscu, gdzie ptaki łatwo znajdą do niego drogę i codziennie będę sprawdzał czy jest w nim jedzenie. Mam nadzieję, że dzięki temu tej zimy będzie im o wiele łatwiej.

Wiktor Nowak

Niebo, 7 grudnia 2017r.

Drogie Dzieci !

Dostałem smutny list od dziewczynki mieszkającej w waszej miejscowości. Pisze, że jest chora, ma trudności z poruszaniem się. Patrzy przez okno na bawiące się dzieci i jest jej przykro, że nie może być razem z nimi. Proszę zróbcie coś, aby wywołać uśmiech na jej twarzy. Jakie macie pomysły?

Święty Mikołaj


Gosprzydowa, 10 grudnia 2017r.

Drogi Mikołaju

Bardzo zasmucił mnie Twój list, bo nie wiedziałam, że w waszej miejscowości jest chora dziewczynka. Gdy dowiem się gdzie ona mieszka kupię jej upominek i odwiedzę ją. Zaproszę ją do mojej szkoły, aby poznała moją klasę i panią. Potem wspólnie pobawimy się i porozmawiamy. Zorganizujemy zbiórkę pieniężną lub rzeczową na jej leczenie. Drogi Mikołaju mam nadzieję, że spodoba Ci się mój pomysł, a ja i moja klasa cieszymy się, że  zyskamy nową koleżankę.

Michalina Cabała


Drogi Mikołaju!

Mam taki pomysł:

Wszyscy z klasy pójdziemy po lekcjach i pod oknem dziewczynki ulepimy bałwana. Patrząc na niego będzie się cieszyć, że zrobiliśmy jej niespodziankę. Może ma wózek inwalidzki, to jak rodzice pozwolą, to weźmiemy ją na spacer i porzucamy się śnieżkami. Możemy przychodzić na zmianę do niej i grać w gry planszowe, w karty i opowiadać śmieszne historie. Wtedy nie będzie siedzieć w domu sama i będzie jej wesoło.

Paulina Kornaś


Święty Mikołaju!

Przeczytałem Twój list o chorej dziewczynce i pomyślałem, że mógłbym pożyczyć wózek inwalidzki, i ubierzemy dziewczynkę w ciepłe ubranie, okryjemy ciepłym kocem. Potem zabierzemy ją z kolegami i koleżankami na spacer, a także zorganizujemy dla niej rożne zabawy, by wywołać uśmiech na jej twarzy.

Patryk OświęcimkaNiebo, 7 grudnia 2017r.

Drogie Dzieci !

W ubiegłym roku odwiedziłem schronisko dla zwierząt. Zobaczyłem tam wiele smutnych, głodnych i zmarzniętych psów i kotów. W następnym roku chciałbym zobaczyć te zwierzęta radosne i syte. Jak mogłybyście spełnić moją prośbę.

Święty MikołajGosprzydowa, 10 grudnia 2017r.

Drogi Mikołaju!

Bardzo zmartwiłem się tymi zwierzętami w schronisku. Chciałbym, żeby były syte i wesołe oraz, żeby znalazły ciepły dom. Razem z kolegami zorganizujemy zbiórkę pieniędzy dla tych zwierząt i będziemy zachęcać ludzi, aby wzięli po jednym zwierzątku do domu pod swoją opiekę.

Sebastian Wnęk


Drogi Mikołaju !

Ja i cała klasa III kupimy budę i domki dla kotów. Kupimy zabawki dla kotów i psów, żeby zwierzęta były radosne. Przyniesiemy im koce oraz karmę. Każdy z nas zaadoptuje jedno zwierzątko.

Szymon Pałka


Święty Mikołaju !

Bardzo wzruszył mnie Twój list. Ja również chciałbym pomóc tym zwierzętom. Mogę założyć specjalną stronę internetową, w której będę prosił ludzi dobrego serca, aby złożyli pieniądze na jedzenie i leki dla zwierząt. Sam bardzo lubię zwierzęta i przygarnąłem kiedyś małego kotka, którego ktoś wyrzucił.

Oskar Gołąb

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma. Strona umieszczona na serwerze - Vipserv.org