Wycieczka do Bochni
czwartek, 14 marca 2019 20:50

Wycieczka do Bochni

W piątek, 8 marca, uczniowie z klas IV – VI brali udział w wycieczce do Bochni, gdzie odwiedzili Muzeum Motyli Arthropoda oraz wzięli udział w musicalu „Mikołajek” wystawianym w Oratorium Świętej Kingi.

Pierwszym punktem wydarzenia była wizyta w Muzeum Motyli Arthropoda. Obiekt jest własnością prywatną Filipa Kobieli, który wraz z ojcem Jackiem zgromadził ponad 5 tysięcy okazów pochodzących z całego świata. Część kolekcji została zgromadzona przez obu panów, część to darowizny z Państwowej Akademii Nauk i innych źródeł. W muzeum odbyła się bardzo interesująca lekcja, którą poprowadził Filip Kobiela. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów z życia stawonogów.

Musical „Mikołajek” był oparty na dobrze znanej dzieciom książce francuskiego autora René Goscinny. Był to spektakl profilaktyczny. Jego celem było nie tylko rozśmieszenie młodej widowni, ale również przekazanie wartościowego przesłania. Obecnie dużym problemem wśród dzieci jest mieszanie światów realnego z internetowym. Musical zachęcał dzieci do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu oraz do nawiązywania przyjaźni, bo to one są prawdziwa wartością.

Monika Wiśniowska

zobacz więcej...

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma. Strona umieszczona na serwerze - Vipserv.org