Wycieczka do Krakowa
wtorek, 21 maja 2019 20:34

Wycieczka do Krakowa

W poniedziałek 20 maja uczniowie klas 4-8 wyjechali do Krakowa, gdzie uczestniczyli w „Zielono-groszkowym” koncercie w Filharmonii Krakowskiej. Wysłuchali tam utworów wybitnych twórców, poznali instrumenty muzyczne a także byli świadkami tworzenia improwizacji komputerowej, czyli przetwarzania dźwięków za pomocą urządzeń elektronicznych. Na scenie podziwiali również baletowe występy młodych tancerek.

Następnie udali się do Muzeum Archeologicznego na lekcję historii o starożytnym Egipcie, a w szczególności o zwyczajach starożytnych Egipcjan związanych z rytuałami mumifikacji. Dodatkową atrakcją była gra, która polegała na odszukaniu sprytnie ukrytych wśród eksponatów muzealnych skrzyneczek, pieczołowicie zabezpieczonych łańcuchami i kłódką. Po odnalezieniu tego skarbu, należało znaleźć jeszcze odpowiedź na pytania. Kolejne cyfry tworzyły szyfr do kłódki. Właściwe odpowiedzi pozwoliły otworzyć skrzyneczki skrywające upragniony skarb.

Wszyscy uczniowie z niezwykłym zaangażowaniem wcielili się w role poszukiwaczy skarbu i czuli się niezwykle dumni z wykonanego zadania. Na pamiątkę otrzymali  znaczki z wizerunkiem ibisa.

To była niezwykle ciekawa i kształcąca wyprawa.

M. Jarosińska- Dubiel

zobacz więcej...

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma. Strona umieszczona na serwerze - Vipserv.org